Aktualności

Dodano:

GBT – ale co to takiego?

GBT – z ang. Guided Biofilm Therapy. To ośmioetapowy proces, który pozwala na znalezienie rozwiązania dla zarządzania biofilmem w profesjonalnej profilaktyce stomatologicznej z wykorzystaniem najnowszych technologii AIRFLOW®, PERIOFLOW® i PIEZON®. Biofilm to najprościej mówiąc bakterie stale występujące w jamie ustnej. Zastosowanie metody GBT ma na celu usunięcie tychże bakterii, a także plam oraz kamienia z zębów naturalnych, wypełnień i implantów.

Czytaj dalej...
Dodano:

Końcówka EDDY - przełom w leczeniu kanałowym

Nasze zęby składają się z korony i korzenia. Korona to część zęba, którą możemy zobaczyć w jamie ustnej. Składa się ona z trzech warstw: szkliwa, zębiny oraz miazgi. Ta ostatnia jest istotnym elementem dla leczenia kanałowego. Leczenie kanałowe to jeden z najczęstszych zabiegów wykonywanych przez dentystów. To właśnie część koronowa miazgi zęba w pierwszej kolejności ulega zakażeniu przez bakterie pochodzące z ubytku próchnicowego. Pacjenci zgłaszają się do dentysty często czując już mocny ból.

Czytaj dalej...
Dodano:

Jak prawidłowo dbać o zęby w domu?

Promienny i biały uśmiech to marzenie wielu z nas — co zrobić, aby taki efekt uzyskać? Wystarczy stosować się do kilku prostych zasad, a wizyty u dentysty staną się dla nas przyjemnością, a nie tylko przykrym obowiązkiem.

Czytaj dalej...